Sebeobrana pro ženy

Jde o sérii kurzů specificky připravených pro ženy od 16 let. Primárním cílem je předání dovedností a znalostí funkčních nejen v konfliktních situacích reálného života. Je kladen důraz na realistické pojetí samotného způsobu výuky, tzn. jak teorie, tak praktické dovednosti se okamžitě ověřují např. v modelových situacích, které co nejvíce simulují skutečnost. Základními bloky každého kurzu jsou prevence, psychologicko-verbální obrana a fyzické řešení konfliktu.

Fungujeme v limitovaném počtu cvičících

Na tréninku se podílejí 2-4 instruktoři. Délka základního kurzu je 5 měsíců (začátek semestru vždy v září a lednu) a samotný trénink trvá 90 minut vašeho času týdně. Máme v kurzech jak začátečnice, tak i pokročilé studentky, které dále pokračují ve výcviku.

Samozřejmě je možné dorazit na trénink a pouze vyzkoušet, jak Vám sedne. Pokud Vám náš způsob nebude vyhovovat, nic Vás to nebude stát. Pokud se Vám trénink bude líbit, můžete se zapsat rovnou nebo na další hodině.

1/1

Psychologická příprava v sebeobraně

Velkým problémem v psychologické přípravě v sebeobraně je několik tzv. mentálních překážek. Jde například o vlastní korektnost, slušné vychování či smysl pro fair play. Většina účastnic tréninků, si tyto „návyky“ přinesou ze svého civilního života. Toto je samozřejmě v pořádku. Řešením je, co nejrychleji pochopit, že útočník který vás napadl, vám chce skutečně ublížit – vážně vás zranit možná zabít. Proto vy nechcete v žádném případě brát ohledy na jeho pocity a zdraví. Pokud jste tedy donuceny se bránit, udělejte tak se vší rozhodností a použijte cokoliv, abyste zvládly tuto krizovou situaci. Pomůže-li vám, že vrazíte útočníkovi prsty do očí, nebo mu rozkopete varlata – udělejte to! Mějte neustále na paměti, že bojujete o svůj život.  Klíčem je: „Správně naladit hlavu!“.

Kurz obsahuje

 • Zvyšování fyzické kondice

 • Ověřené preventivní postupy

 • Doporučený obranný postoj

 • Uvolnění a vyproštění z úchopů

 • Hlas jako zbraň - verbální obrana

 • Obrana proti různým škrcením

 • Obrana na zemi, ve stísněných prostorách

 • Vhodné údery a kopy

 • Použití obranných prostředků (sprej, teleskopický obušek...)

 • Použití improvizovaných zbraní (oblečení, taška, klíče, židle, tužka...)

 • Asertivní chování a řízená agrese

 • Modelové situace navozující stres

 • Právní minimum + první pomoc (sebekontrola)

Každou středu od 18:00 do 19:30 v

tělocvičně ACT

Nábor probíhá vždy v září a lednu

Pro více informací nás

neváhejte kontaktovat

K výcviku jsou využívány

profesionální tréninkové a ochranné pomůcky (nože, spreje, obušky, odražeče, lapy, přilby, suspenzory, rukavice, brýle), kompletní ochranné obleky pro instruktory - RedMan a HighGear a boxovací figuríny - B.O.B. Každou hodinu kurzu vedou vždy minimálně 2 kvalifikovaní instruktoři. Spolu s limitovaným počtem účastníků kurzu je zaručena jak maximální bezpečnost při cvičení, tak pozornost a péče věnovaná každému jednotlivci.

Rozpis tréninků

Úterý
18:00 - 19:30 h        Trénink členů klubu  

Středa
18:00 - 19:30 h        Sebebrana pro ženy


Čtvrtek
18:00 - 19:30 h        Trénink členů klubu

Kontakty

ADAPTIVE COMBAT TRAINING

Ortenovo nám. 542/16
Praha 7 - Holešovice

 

vchod přes vrátnici z

ulice U Pergamenky

Tel:  +420 607 616 665